Halıfleks Yıkama

Duvardan Duvara Halıfleks Halı Yıkama

Halıfleks halılar (duvardan duvara halı olarak da bilinir) bir odanın tüm zeminini kaplayacak şekilde yerleştirilmiş halılardır. Bu halılar duvar ve halının kenarı arasında boşluk kalmamasını sağlayan özel bir şekilde zemine serilirler. Bu tür halılar özellikle ofis veya çalışma alanlarında, otellerde yoğun olarak kullanılır. Evlerde ise kullanımı daha azdır. Bu tür halılar çok çeşitli ipliklerde, renklerde ve tasarımlarda olabilirler. Estetik görünümü, ses dalgalarını absorbe etmesi ve hava filtresi gibi birçok işleve sahip olmasından ötürü çok popülerdir.

halıfleks yıkama

Duvardan duvara halılar, uygun şekilde bakım ve temizliği düzenli olarak yapıldığında en iyi şekilde görünürler.  Kir, leke ve mikroskobik organizmalar yalnızca halıların ömrünü azaltmakla kalmaz, aynı zamanda solunum problemleri de yaratarak alerji ve astım gelişimi için de risk oluşturur. Düzenli kuru vakumlama tek başına tüm kiri ve kalıntıları temizleyemediğinden, halıların profesyonel şekilde derinlemesine temizliğe ihtiyacı vardır.

Doğru ve Profesyonel Halıfleks Halı Yıkama Nasıl Olmalıdır?halıfleks yıkama Bursa

Duvardan duvara halıflekslerin bakım ve temizliğini profesyonel şekilde gerçekleştirmek sanıldığı kadar kolay değildir. Yanlış bir halıfleks yıkama yöntemi halıların liflerine zarar verebilir, çok hızlı yeniden kirlenmeye neden olabilir ve sağlıksız bir ortam yaratabilir.

Tercih edebileceğiniz birçok yıkama yöntemi olabilir. Bu yöntemlerden doğru olan temizlik yöntemini tercih etmek temiz ve sağlıklı bir ortama kavuşmanın ilk adımını oluşturuyor.  Şampuanlama, kuru köpük yıkama, kaput gibi yöntemler kullanılan yıkama tekniklerindendir.  Ama bu yıkama yöntemlerinden hiçbiri buharlı+sıcak sulu yıkama kadar derin bir temizlik sağlama yeteneğine sahip değildir.

 

Diğer Halıfleks Yıkama Yöntemler i& Buharlı+Sıcak Sulu Yıkama

Şampuanlı yıkama halıyı çok fazla suya ve kimyasal deterjana maruz bırakan bir yıkamaya dayanır. Bu yöntemde çok fazla su halının alt tabakasına geçer ve uzun kuruma süresinden kaynaklı olarak küf, mantar ve bakteri oluşumu için ortam hazırlar. Ayrıca köpük yoğunluğu halının liflerine zarar verebilir ve tam olarak durulanamadığı için geriye çok fazla deterjan kalıntısı bırakır. Bu kalıntılar kuruduklarında halının yüzeyinde yapışkan bir tabaka oluşturur ve çok daha erken kirlenme yaratır.

Kuru köpük halıfleks yıkama, kirlerin oluşan köpüğe yapışmasına dayalı bir sistemdir. Bu sistem genelde hızlı kuruma süresi için tercih edilir. Kirlerin çıkarılması için kullanılan sert kimyasallar ile köpük oluşturularak ovalama gerçekleştirilir. Hem sağlıksız bir ortam yaratır hem de yine geriye çok fazla kalıntı bırakır. Derinlemesine temizlik sağlamaz sadece yüzeyde bulunan kirleri temizlemeye çalışır. Halının dibinde çok fazla kir kalıntısı kalır. Aşırı ovalama halı liflerinde hasara yol açabilir.

 Dünyada büyük halı üreticileri tarafından tavsiye edilen buharlı+sıcak sulu yıkama en temiz ve derinlemesine yıkamayı gerçekleştiren tek yöntemdir. İleri teknoloji ekipmanları ile kullandığı ısı-su-solüsyon dengesi sayesinde halıların alt tabakasına su geçirmez, kalıntı bırakmaz ve halı liflerine zarar vermez. Halının orijinal yapısının korunmasına katkı sağlayarak ömrünün uzamasına yardımcı olur.  Buhar ve sıcak suyun yüksek etkisi sayesinde halıların iplik dokularındaki kir ve lekeler rahatlıkla çözülür; bakteri ve alerjenler yok olur.  Sıcak suyun bu derin etkisi sayesinde, keskin kimyasallarla gerek duyulmadan ve halıyı aşındırabilecek aşırı ovalamaya ihtiyaç kalmadan derin temizliği meydana getirir.

Gelişmiş, modern yıkama makineleri ile buhar ve sıcak sulu temizlik en hassas ipliğe sahip halıları bile titizlikle ve yüksek performansla yıkayabilir. Sıcak su ve kullanılan solüsyonlar en küçük kir parçacıcığına kadar nüfuz eder. Avrupa’dan ithal edilen bitkisel özlerden elde edilen bu solüsyonlar ofis ve çalışma ortamı için güvenli, organik bileşiğe sahip anti bakteriyel ürünlerdir.  Bu solüsyonlar sayesinde iç mekân hava kalitesi büyük oranda artar.

Siz de çalışma alanlarınızda, evlerinizde yer alan duvardan duvara halılarınızı profesyonel olarak temizletmek için bize ulaşabilir temiz ve sağlıklı bir ortamın iç huzurunu yaşayabilirsiniz.